Jaylec - Str 12 Volts Ford Ba Bf Fg V8 Genuine Ford Can Use 70-0015
| Specifications | |
| Voltage | 12V |
| Kilowatt | 1.5kW |
| Number of Teeth | 22T |
| Pinion Diameter | 52mm |
| Rotation | CW |
| Pinion at Rest | 77mm |
| Flange Diameter | |
| Mount Hole Center to Center | 105mm |
| Mount Hole Diameter | 11mm |
| Overall Length | 221mm |
| Oil Sealed | |
| Series | |
| Ground | NEGATIVE |
| Housing Index | FIXED |
| Weight (Kg) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Jaylec - Str 12 Volts Ford Ba Bf Fg V8 Genuine Ford Can Use 70-0015
Jaylec - Str 12 Volts Ford Ba Bf Fg V8 Genuine Ford Can Use 70-0015
| Specifications | |
| Voltage | 12V |
| Kilowatt | 1.5kW |
| Number of Teeth | 22T |
| Pinion Diameter | 52mm |
| Rotation | CW |
| Pinion at Rest | 77mm |
| Flange Diameter | |
| Mount Hole Center to Center | 105mm |
| Mount Hole Diameter | 11mm |
| Overall Length | 221mm |
| Oil Sealed | |
| Series | |
| Ground | NEGATIVE |
| Housing Index | FIXED |
| Weight (Kg) |
Original: $216.75
-65%$216.75
$75.86Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Specifications | |
| Voltage | 12V |
| Kilowatt | 1.5kW |
| Number of Teeth | 22T |
| Pinion Diameter | 52mm |
| Rotation | CW |
| Pinion at Rest | 77mm |
| Flange Diameter | |
| Mount Hole Center to Center | 105mm |
| Mount Hole Diameter | 11mm |
| Overall Length | 221mm |
| Oil Sealed | |
| Series | |
| Ground | NEGATIVE |
| Housing Index | FIXED |
| Weight (Kg) |












