Jaylec - Starter Jcb Bobcat, Ford Cat Manitou 12 Volts 11Th 404C 403D Can
| Specifications | |
| Voltage | 12V |
| Kilowatt | 1.7kW |
| Number of Teeth | 9T |
| Pinion Diameter | 29mm |
| Rotation | CW |
| Pinion at Rest | 21mm |
| Flange Diameter | 74mm |
| Mount Hole Center to Center | 110mm |
| Mount Hole Diameter | 11mm |
| Overall Length | 238mm |
| Oil Sealed | |
| Series | |
| Ground | NEGATIVE |
| Housing Index | FIXED |
| Weight (Kg) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Jaylec - Starter Jcb Bobcat, Ford Cat Manitou 12 Volts 11Th 404C 403D Can
Jaylec - Starter Jcb Bobcat, Ford Cat Manitou 12 Volts 11Th 404C 403D Can
| Specifications | |
| Voltage | 12V |
| Kilowatt | 1.7kW |
| Number of Teeth | 9T |
| Pinion Diameter | 29mm |
| Rotation | CW |
| Pinion at Rest | 21mm |
| Flange Diameter | 74mm |
| Mount Hole Center to Center | 110mm |
| Mount Hole Diameter | 11mm |
| Overall Length | 238mm |
| Oil Sealed | |
| Series | |
| Ground | NEGATIVE |
| Housing Index | FIXED |
| Weight (Kg) |
$74.86
Original: $213.90
-65%Jaylec - Starter Jcb Bobcat, Ford Cat Manitou 12 Volts 11Th 404C 403D Can—
$213.90
$74.86Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Specifications | |
| Voltage | 12V |
| Kilowatt | 1.7kW |
| Number of Teeth | 9T |
| Pinion Diameter | 29mm |
| Rotation | CW |
| Pinion at Rest | 21mm |
| Flange Diameter | 74mm |
| Mount Hole Center to Center | 110mm |
| Mount Hole Diameter | 11mm |
| Overall Length | 238mm |
| Oil Sealed | |
| Series | |
| Ground | NEGATIVE |
| Housing Index | FIXED |
| Weight (Kg) |












