Jaylec - Starter Isuzu Nkr, Npr New 24 Volts 11Th 1993 - On With 4Hf1 Engine
| Specifications | |
| Voltage | 24V |
| Kilowatt | 3.2kW |
| Number of Teeth | 11T |
| Pinion Diameter | 40mm |
| Rotation | CCW |
| Pinion at Rest | 44mm |
| Flange Diameter | 94mm |
| Mount Hole Center to Center | 170mm |
| Mount Hole Diameter | 15mm |
| Overall Length | 233mm |
| Oil Sealed | |
| Series | |
| Ground | NEGATIVE |
| Housing Index | FIXED |
| Weight (Kg) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Jaylec - Starter Isuzu Nkr, Npr New 24 Volts 11Th 1993 - On With 4Hf1 Engine
Jaylec - Starter Isuzu Nkr, Npr New 24 Volts 11Th 1993 - On With 4Hf1 Engine
| Specifications | |
| Voltage | 24V |
| Kilowatt | 3.2kW |
| Number of Teeth | 11T |
| Pinion Diameter | 40mm |
| Rotation | CCW |
| Pinion at Rest | 44mm |
| Flange Diameter | 94mm |
| Mount Hole Center to Center | 170mm |
| Mount Hole Diameter | 15mm |
| Overall Length | 233mm |
| Oil Sealed | |
| Series | |
| Ground | NEGATIVE |
| Housing Index | FIXED |
| Weight (Kg) |
Original: $364.34
-65%$364.34
$127.52Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Specifications | |
| Voltage | 24V |
| Kilowatt | 3.2kW |
| Number of Teeth | 11T |
| Pinion Diameter | 40mm |
| Rotation | CCW |
| Pinion at Rest | 44mm |
| Flange Diameter | 94mm |
| Mount Hole Center to Center | 170mm |
| Mount Hole Diameter | 15mm |
| Overall Length | 233mm |
| Oil Sealed | |
| Series | |
| Ground | NEGATIVE |
| Housing Index | FIXED |
| Weight (Kg) |












