Jaylec - Starter Ford Tractor New 12 Volts 10Th Applications
| Specifications | |
| Voltage | 12V |
| Kilowatt | 2.0kW |
| Number of Teeth | 10T |
| Pinion Diameter | 40mm |
| Rotation | CW |
| Pinion at Rest | 21mm |
| Flange Diameter | 92mm |
| Mount Hole Center to Center | 146 X 103 X 103mm |
| Mount Hole Diameter | 12mm |
| Overall Length | 230mm |
| Oil Sealed | |
| Series | |
| Ground | NEGATIVE |
| Housing Index | FIXED |
| Weight (Kg) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Jaylec - Starter Ford Tractor New 12 Volts 10Th Applications
Jaylec - Starter Ford Tractor New 12 Volts 10Th Applications
| Specifications | |
| Voltage | 12V |
| Kilowatt | 2.0kW |
| Number of Teeth | 10T |
| Pinion Diameter | 40mm |
| Rotation | CW |
| Pinion at Rest | 21mm |
| Flange Diameter | 92mm |
| Mount Hole Center to Center | 146 X 103 X 103mm |
| Mount Hole Diameter | 12mm |
| Overall Length | 230mm |
| Oil Sealed | |
| Series | |
| Ground | NEGATIVE |
| Housing Index | FIXED |
| Weight (Kg) |
Original: $320.85
-65%$320.85
$112.30Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Specifications | |
| Voltage | 12V |
| Kilowatt | 2.0kW |
| Number of Teeth | 10T |
| Pinion Diameter | 40mm |
| Rotation | CW |
| Pinion at Rest | 21mm |
| Flange Diameter | 92mm |
| Mount Hole Center to Center | 146 X 103 X 103mm |
| Mount Hole Diameter | 12mm |
| Overall Length | 230mm |
| Oil Sealed | |
| Series | |
| Ground | NEGATIVE |
| Housing Index | FIXED |
| Weight (Kg) |












