Jaylec - Starter 12 Volts 13Th Iseki Gc2600 Massey Ferguson Gc2400 E3112
| Specifications | |
| Voltage | 12V |
| Kilowatt | 1.1kW |
| Number of Teeth | 13T |
| Pinion Diameter | 38mm |
| Rotation | CW |
| Pinion at Rest | 20mm |
| Flange Diameter | 74mm |
| Mount Hole Center to Center | 115mm |
| Mount Hole Diameter | M10 |
| Overall Length | 230mm |
| Oil Sealed | |
| Series | |
| Ground | NEGATIVE |
| Housing Index | FIXED |
| Weight (Kg) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Jaylec - Starter 12 Volts 13Th Iseki Gc2600 Massey Ferguson Gc2400 E3112
Jaylec - Starter 12 Volts 13Th Iseki Gc2600 Massey Ferguson Gc2400 E3112
| Specifications | |
| Voltage | 12V |
| Kilowatt | 1.1kW |
| Number of Teeth | 13T |
| Pinion Diameter | 38mm |
| Rotation | CW |
| Pinion at Rest | 20mm |
| Flange Diameter | 74mm |
| Mount Hole Center to Center | 115mm |
| Mount Hole Diameter | M10 |
| Overall Length | 230mm |
| Oil Sealed | |
| Series | |
| Ground | NEGATIVE |
| Housing Index | FIXED |
| Weight (Kg) |
Original: $203.20
-65%$203.20
$71.12Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Specifications | |
| Voltage | 12V |
| Kilowatt | 1.1kW |
| Number of Teeth | 13T |
| Pinion Diameter | 38mm |
| Rotation | CW |
| Pinion at Rest | 20mm |
| Flange Diameter | 74mm |
| Mount Hole Center to Center | 115mm |
| Mount Hole Diameter | M10 |
| Overall Length | 230mm |
| Oil Sealed | |
| Series | |
| Ground | NEGATIVE |
| Housing Index | FIXED |
| Weight (Kg) |












