Jaylec - Starter 12 Volts 1.9Kw 10T Ccw Audi A3 2.0L Auto -5 Golf 1.9L
| Specifications | |
| Voltage | 12V |
| Kilowatt | 1.9kW |
| Number of Teeth | 10T |
| Pinion Diameter | 28mm |
| Rotation | CCW |
| Pinion at Rest | 43mm |
| Flange Diameter | 76mm |
| Mount Hole Center to Center | 120mm |
| Mount Hole Diameter | 11mm |
| Overall Length | 242mm |
| Oil Sealed | |
| Series | |
| Ground | NEGATIVE |
| Housing Index | FIXED |
| Weight (Kg) |
Cross-reference parts
- 02E911023H
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Jaylec - Starter 12 Volts 1.9Kw 10T Ccw Audi A3 2.0L Auto -5 Golf 1.9L
Jaylec - Starter 12 Volts 1.9Kw 10T Ccw Audi A3 2.0L Auto -5 Golf 1.9L
| Specifications | |
| Voltage | 12V |
| Kilowatt | 1.9kW |
| Number of Teeth | 10T |
| Pinion Diameter | 28mm |
| Rotation | CCW |
| Pinion at Rest | 43mm |
| Flange Diameter | 76mm |
| Mount Hole Center to Center | 120mm |
| Mount Hole Diameter | 11mm |
| Overall Length | 242mm |
| Oil Sealed | |
| Series | |
| Ground | NEGATIVE |
| Housing Index | FIXED |
| Weight (Kg) |
Cross-reference parts
- 02E911023H
Original: $142.60
-65%$142.60
$49.91Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Specifications | |
| Voltage | 12V |
| Kilowatt | 1.9kW |
| Number of Teeth | 10T |
| Pinion Diameter | 28mm |
| Rotation | CCW |
| Pinion at Rest | 43mm |
| Flange Diameter | 76mm |
| Mount Hole Center to Center | 120mm |
| Mount Hole Diameter | 11mm |
| Overall Length | 242mm |
| Oil Sealed | |
| Series | |
| Ground | NEGATIVE |
| Housing Index | FIXED |
| Weight (Kg) |
Cross-reference parts
- 02E911023H













