Jaylec - Starter 11Th For Kia Pregio Manual 2003 2.7L Diesel Eng W-Iii
| Specifications | |
| Voltage | 12V |
| Kilowatt | 2.0kW |
| Number of Teeth | 11T |
| Pinion Diameter | 35mm |
| Rotation | CCW |
| Pinion at Rest | 44mm |
| Flange Diameter | 88mm |
| Mount Hole Center to Center | 141 x 115 x 89mm |
| Mount Hole Diameter | 13mm |
| Overall Length | 249mm |
| Oil Sealed | |
| Series | |
| Ground | NEGATIVE |
| Housing Index | FIXED |
| Weight (Kg) | 5.5kg |
Cross-reference parts
- 0K60118400 ,
- 0K60A18400
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Jaylec - Starter 11Th For Kia Pregio Manual 2003 2.7L Diesel Eng W-Iii
Jaylec - Starter 11Th For Kia Pregio Manual 2003 2.7L Diesel Eng W-Iii
| Specifications | |
| Voltage | 12V |
| Kilowatt | 2.0kW |
| Number of Teeth | 11T |
| Pinion Diameter | 35mm |
| Rotation | CCW |
| Pinion at Rest | 44mm |
| Flange Diameter | 88mm |
| Mount Hole Center to Center | 141 x 115 x 89mm |
| Mount Hole Diameter | 13mm |
| Overall Length | 249mm |
| Oil Sealed | |
| Series | |
| Ground | NEGATIVE |
| Housing Index | FIXED |
| Weight (Kg) | 5.5kg |
Cross-reference parts
- 0K60118400 ,
- 0K60A18400
Original: $390.01
-65%$390.01
$136.50Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Specifications | |
| Voltage | 12V |
| Kilowatt | 2.0kW |
| Number of Teeth | 11T |
| Pinion Diameter | 35mm |
| Rotation | CCW |
| Pinion at Rest | 44mm |
| Flange Diameter | 88mm |
| Mount Hole Center to Center | 141 x 115 x 89mm |
| Mount Hole Diameter | 13mm |
| Overall Length | 249mm |
| Oil Sealed | |
| Series | |
| Ground | NEGATIVE |
| Housing Index | FIXED |
| Weight (Kg) | 5.5kg |
Cross-reference parts
- 0K60118400 ,
- 0K60A18400












