Hayman Reese - Towbar To Suit Nissan Navara D40 W/O STEP & K/CAB UTE 10/2005 - 12/2009
| Product Type | Heavy Duty Towbars |
| Make | NISSAN |
| Model | Navara |
| Series | Navara |
| Variant | ALL |
| Body Type | 4D UTE |
| Year | 200510 - 12/2009 |
| UoM | EA |
| Rating/Ball Weight | 3000/300 |
| Lug No. (included) | 21163 |
| Exposed/Concealed | e |
| Wiring part number | 1200mm |
| ECU (Not included) | Not Required |
| Load Rating | 3000 |
| Description | NISSAN NAVARA D40 W/O STEP & K/CAB |
| Additional Notes | All variants 10/2005-12/2009 with no factory bumper/step. Will also fit King Cab variants |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Hayman Reese - Towbar To Suit Nissan Navara D40 W/O STEP & K/CAB UTE 10/2005 - 12/2009
Hayman Reese - Towbar To Suit Nissan Navara D40 W/O STEP & K/CAB UTE 10/2005 - 12/2009
| Product Type | Heavy Duty Towbars |
| Make | NISSAN |
| Model | Navara |
| Series | Navara |
| Variant | ALL |
| Body Type | 4D UTE |
| Year | 200510 - 12/2009 |
| UoM | EA |
| Rating/Ball Weight | 3000/300 |
| Lug No. (included) | 21163 |
| Exposed/Concealed | e |
| Wiring part number | 1200mm |
| ECU (Not included) | Not Required |
| Load Rating | 3000 |
| Description | NISSAN NAVARA D40 W/O STEP & K/CAB |
| Additional Notes | All variants 10/2005-12/2009 with no factory bumper/step. Will also fit King Cab variants |
Original: $523.34
-65%$523.34
$183.17Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Product Type | Heavy Duty Towbars |
| Make | NISSAN |
| Model | Navara |
| Series | Navara |
| Variant | ALL |
| Body Type | 4D UTE |
| Year | 200510 - 12/2009 |
| UoM | EA |
| Rating/Ball Weight | 3000/300 |
| Lug No. (included) | 21163 |
| Exposed/Concealed | e |
| Wiring part number | 1200mm |
| ECU (Not included) | Not Required |
| Load Rating | 3000 |
| Description | NISSAN NAVARA D40 W/O STEP & K/CAB |
| Additional Notes | All variants 10/2005-12/2009 with no factory bumper/step. Will also fit King Cab variants |











