Hayman Reese - Towbar To Suit Nissan DUALIS J10 SUV 10/2007 - 07/2014
| Product Type | Light Duty Towbars |
| Make | NISSAN |
| Model | Dualis |
| Series | Dualis |
| Variant | ALL |
| Body Type | 4D SUV |
| Year | 10/2007 - 07/2014 |
| UoM | EA |
| Rating/Ball Weight | 1400/120 |
| Lug No. (included) | 7405 |
| Exposed/Concealed | c |
| Wiring part number | 1200mm |
| ECU (Not included) | Not applicable |
| Load Rating | 1400 |
| Shipping Weight | 20 KG |
| Description | NISSAN J10 DUALIS |
| Additional Notes | Does not fit Dualis +2 model |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Hayman Reese - Towbar To Suit Nissan DUALIS J10 SUV 10/2007 - 07/2014
Hayman Reese - Towbar To Suit Nissan DUALIS J10 SUV 10/2007 - 07/2014
| Product Type | Light Duty Towbars |
| Make | NISSAN |
| Model | Dualis |
| Series | Dualis |
| Variant | ALL |
| Body Type | 4D SUV |
| Year | 10/2007 - 07/2014 |
| UoM | EA |
| Rating/Ball Weight | 1400/120 |
| Lug No. (included) | 7405 |
| Exposed/Concealed | c |
| Wiring part number | 1200mm |
| ECU (Not included) | Not applicable |
| Load Rating | 1400 |
| Shipping Weight | 20 KG |
| Description | NISSAN J10 DUALIS |
| Additional Notes | Does not fit Dualis +2 model |
Original: $423.52
-65%$423.52
$148.23Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Product Type | Light Duty Towbars |
| Make | NISSAN |
| Model | Dualis |
| Series | Dualis |
| Variant | ALL |
| Body Type | 4D SUV |
| Year | 10/2007 - 07/2014 |
| UoM | EA |
| Rating/Ball Weight | 1400/120 |
| Lug No. (included) | 7405 |
| Exposed/Concealed | c |
| Wiring part number | 1200mm |
| ECU (Not included) | Not applicable |
| Load Rating | 1400 |
| Shipping Weight | 20 KG |
| Description | NISSAN J10 DUALIS |
| Additional Notes | Does not fit Dualis +2 model |












