Hayman Reese - Towbar To Suit HOLDEN COLORADO & ISUZU D-MAX WITH STEP 07/2008 - 05/2012
| Product Type | Heavy Duty Towbars |
| Make | HOLDEN |
| Model | Colorado |
| Series | RC |
| Variant | ALL |
| Body Type | 4D Ute |
| Year | 07/2008 - 05/2012 |
| UoM | EA |
| Rating/Ball Weight | 3000/300 |
| Lug No. (included) | 21161 |
| Exposed/Concealed | e |
| Wiring part number | 1200mm |
| ECU (Not included) | Not Applicable |
| Load Rating | 3000 |
| Shipping Weight | 25 KG |
| Description | COLORADO & DMAX WITH STEP |
| Additional Notes | All variants with factory bumper step |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Hayman Reese - Towbar To Suit HOLDEN COLORADO & ISUZU D-MAX WITH STEP 07/2008 - 05/2012
Hayman Reese - Towbar To Suit HOLDEN COLORADO & ISUZU D-MAX WITH STEP 07/2008 - 05/2012
| Product Type | Heavy Duty Towbars |
| Make | HOLDEN |
| Model | Colorado |
| Series | RC |
| Variant | ALL |
| Body Type | 4D Ute |
| Year | 07/2008 - 05/2012 |
| UoM | EA |
| Rating/Ball Weight | 3000/300 |
| Lug No. (included) | 21161 |
| Exposed/Concealed | e |
| Wiring part number | 1200mm |
| ECU (Not included) | Not Applicable |
| Load Rating | 3000 |
| Shipping Weight | 25 KG |
| Description | COLORADO & DMAX WITH STEP |
| Additional Notes | All variants with factory bumper step |
$160.46
Original: $458.46
-65%Hayman Reese - Towbar To Suit HOLDEN COLORADO & ISUZU D-MAX WITH STEP 07/2008 - 05/2012—
$458.46
$160.46Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Product Type | Heavy Duty Towbars |
| Make | HOLDEN |
| Model | Colorado |
| Series | RC |
| Variant | ALL |
| Body Type | 4D Ute |
| Year | 07/2008 - 05/2012 |
| UoM | EA |
| Rating/Ball Weight | 3000/300 |
| Lug No. (included) | 21161 |
| Exposed/Concealed | e |
| Wiring part number | 1200mm |
| ECU (Not included) | Not Applicable |
| Load Rating | 3000 |
| Shipping Weight | 25 KG |
| Description | COLORADO & DMAX WITH STEP |
| Additional Notes | All variants with factory bumper step |











