Mercury - 3" S/S ROUND POLISHED METALIC O2 CAT 100CPI
| SUB CATEGORY | RACE CATS |
| STYLE | SPUN BODY |
| MATERIAL | S/S GR409 |
| FINISH | BRUSHED |
| SHAPE | ROUND |
| INTERNAL CONFIG | METALLIC 100 CELL |
| OVERALL LENGTH | 10" (250mm) |
| DIAMETER | 4" (102mm) |
| TUBE SIZE | 3" (76.2mm) |
| NOTE 1 | COMES FITTED WITH M18-1.5P O2 BOSS & BUNG. |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Mercury - 3" S/S ROUND POLISHED METALIC O2 CAT 100CPI
Mercury - 3" S/S ROUND POLISHED METALIC O2 CAT 100CPI
| SUB CATEGORY | RACE CATS |
| STYLE | SPUN BODY |
| MATERIAL | S/S GR409 |
| FINISH | BRUSHED |
| SHAPE | ROUND |
| INTERNAL CONFIG | METALLIC 100 CELL |
| OVERALL LENGTH | 10" (250mm) |
| DIAMETER | 4" (102mm) |
| TUBE SIZE | 3" (76.2mm) |
| NOTE 1 | COMES FITTED WITH M18-1.5P O2 BOSS & BUNG. |
$32.94
Original: $94.12
-65%Mercury - 3" S/S ROUND POLISHED METALIC O2 CAT 100CPI—
$94.12
$32.94Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| SUB CATEGORY | RACE CATS |
| STYLE | SPUN BODY |
| MATERIAL | S/S GR409 |
| FINISH | BRUSHED |
| SHAPE | ROUND |
| INTERNAL CONFIG | METALLIC 100 CELL |
| OVERALL LENGTH | 10" (250mm) |
| DIAMETER | 4" (102mm) |
| TUBE SIZE | 3" (76.2mm) |
| NOTE 1 | COMES FITTED WITH M18-1.5P O2 BOSS & BUNG. |











